FAQ


Poradnik - pytania

Dostawa

Dostawa dostarczana jest na wskazany adres, firma kurierska nie wnosi zamówienia i dostarcza je do miejsca do którego ma technicznie możliwość dojechania.

Zamówienia realizujemy w czasie od 7 do 21 dni roboczych, w przypadku zamówienia niestandardowych produktów proces ten może być wydłużony. W przypadku mebli z frontami lakierowanymi czas realizacji wydłuża się od 7 do 21 dni w stosunku do zamówień na meble z frontami z płyt meblowych.

Wszystkie zamówienia można odebrać bezpłatnie w siedzibie naszej firmy w Jankach przy ul. Mszczonowskiej 40.

Tak, istnieje możliwość dostawy zamówienia na wskazany adres;

W okolicach warszawy istnieje możliwość wysyłki zarówno transportem dedykowanym jak i przez firmę kurierską.

Na terenie całej Polski możemy wysłać zamówienie na palecie przez firmę kurierską.

Elementy, które przeznaczone są do odbioru własnego oczekują na palecie. Zamówienia wysyłane kurierem wysyłane są na palecie, która jest spięta i zabezpieczona gąbką, folią stretch oraz taśmą klejącą. Podczas dostawy dedykowanej Flexmeble towar jest zafoliowany na palecie. 

Pojedyncze elementy nie są oddzielnie pakowane. W zakładce Dostawa można zobaczyć zdjęcia przykładowego spakowanego zamówienia.
Wyjątkiem są fronty lakierowane które zabezpieczone są dodatkowo pianką ochronną.

Wszystkie wysyłki dokumentujemy zdjęciowo, aby standard naszych usług był stale podnoszony.

Każde zamówienie posiada statusy, o których będziecie Państwo informowanie mailowo:

- Płatność zaakceptowana

- W weryfikacji

- W realizacji 

- Gotowe do wysyłki

- Wysłane

Firmy kurierskie ani transportowe nie wnoszą, ani nie rozpakowują zamówienia.

W dniu planowanej  dostawy kurier może skontaktować się telefonicznie, aby ustalić dogodną godzinę dostawy. Prosimy pamiętać, że  kurierzy rozpoczynają pracę od godziny 6:00 rano, dlatego mogą dzwonić w godzinach porannych.

Najlepiej jeśli otrzymamy zdjęcia i protokół szkody podpisany w obecności kuriera. To znacznie ułatwia proces uzyskania odszkodowania od firmy kurierskiej, gdyż wszystkie palety są przez nas fotografowane w momencie wydawania ich firmie kurierskiej.

Zamówienia wysyłamy na paletach, żeby zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Nasze produkty mają duże gabaryty w związku z czym stawki firm kurierskich są stosunkowo wysokie. Istnieje możliwość bezpłatnego odbioru w naszej firmie lub organizacji we własnym zakresie dedykowanego transportu.

Montaż

Jeśli posiadasz wystarczające umiejętności wystarczające do złożenia mebli z pudełek oferowanych w sklepach wielkopowierzchniowych to z pewnością tak.

Flexmeble wraz z zamówieniem dostarczy Ci listę elementów i indywidualną instrukcję ich złożenia, przygotowaną specjalnie do Twojego zamówienia. Instrukcje ogólne dostępne są na naszej stronie internetowej.

Instrukcję szczegółową dedykowaną do Twojego mebla otrzymasz wraz z zamówieniem, instrukcje ogólne dostępne są na naszej stronie internetowej.

W większości tak jednak są elementy szczególne jak np. listwa dystansowa do szafki narożnej prostej, którą możemy zamontować dopiero po ustawieniu kuchni. W związku z tym nie wiercimy w niej otworów montażowych, ponieważ dopiero po ustawieniu szafek jesteśmy w stanie określić ich pozycję.

Cokoły montujemy do nóżek szafek za pomocą spinek. 

Konfiguracja mebli

Tak, zarówno płyty jak i blaty z których produkowane są Flexmeble pochodzą od najbardziej uznanych producentów płyt i blatów dostępnych na polski rynku takich jak; Swiss Krono, Egger i Kronospan

Płyty z których wykonane są korpusy mają 18mm, w szczególnych przypadkach mogą być grubsze nawet do 36mm. Fronty meblowe mają grubość standardową 18mm (zdarzają się fronty o innych grubościach wynikających z indywidualnego zamówienia klienta)

Standardowym połączeniem mebli są konfirmaty (6,4x50), które zapewniają największą stabilność mebli, są one widoczne w miejscu skręcania (najczęściej jest to bok szafki).Rozwiązanie jest idealne gdy stawiamy kilka szafek obok siebie. Dla poprawy efektu wizualnego stosowane są zaślepki w kolorze zbliżonym do korpusu są to okrągłe samoprzylepne „kółka” o średnicy 10-13mm. Konfirmaty nie są widoczne w elementach wieńców i półek.

Drugim rozwiązaniem są Mimośrody, które składają się z dwóch części trzpienia i okrągłego zamka. Rozwiązanie to nie jest widoczne na zewnętrznej stronie szafek, jednak okrągłe zamki są widoczne od wewnątrz szafy.

Pozostałe rozwiązania które mogą być zastosowany w trudno dostępnych miejscach przez Flexmeble to miedzy innymi kołki drewniane o średnicy 8mm.

Wszystkie formatki oklejamy obrzeżami ABS dopasowanymi do koloru płyt. Obrzeże ma grubość od 0,8mm do 2mm. Przyklejane jest maszynowo klejem termotopliwym, który zapewnia stabilność połączenia.

Tak, musisz mieć jednak świadomość, że wydłuży to czas realizacji gdyż fronty te lakierowane są w firmie zewnętrznej, a proces technologiczny związany z lakierowaniem frontów jest bardziej skomplikowany niż oklejenie frontów z płyty laminowanej.

Flexmeble dają Ci możliwość wyboru wymiarów dokładnie takich jakie Tobie pasują. Jesteśmy FLEX więc jeśli z jakiegoś powodu (np. wysokość parapetu) pasuje Ci to żeby szafka kuchenna miała 832 mm wysokości a nie 820mm przygotujemy ją dla Ciebie w wybranych wymiarach jeśli jest to tylko możliwe technologicznie, wszelkie ograniczenia zobaczysz w naszym konfiguratorze. Jeśli coś Cię ogranicza skontaktuj się z nami odpowiemy najszybciej jak to możliwe czy możemy wprowadzić zmiany specjalnie dla Ciebie.

Szerokość i głębokość mebli również dostosowujemy do Twoich potrzeb zgodnie z możliwościami w konfiguratorze.

Wszystkie meble dostępne w konfiguratorze flexmeble.com wyceniają się „online” w konfiguratorze.

Tak, jednym z dostępnych rozwiązań jest system tip-on jest to bez uchwytowe otwieranie frontów tzw. naciśnij i otwórz istnieje róznież możliwość np. wydłużenia frontów w szafkach górnych i otwieranie ich „od dołu.”

- Blum Tandembox Antaro 

- GTV Axis PRO

- HAFELE MATRIX

Dbamy o to, żeby przygotowane przez nas meble służyły wiele lat więc stosujemy tylko okucia uznanych producentów takich jak Blum, Haffele, GTV, FGV, Nomet, Peka itp.

Nie znajdziesz w naszej ofercie najtańszych prowadnic, szuflad czy zawiasów, gdyż wiemy, że często zdarzają się z nimi problemy.

Tak, w przypadku pólek stałych (konstrukcyjnych) wymiary podajemy podczas projektowania mebla, półki montowane na podpórkach rozmieszczamy symetrycznie z możliwością regulacji 50 mm w górę i dół. Dodatkowo można wybrać opcję półek z całkowitą regulacją na całej długości szafki (z zachowaniem dolnego i górnego dystansu).

Tak, nóżki reguluje się w zakresie +20mm/-10 mm

Do mebli kuchennych FLEXMEBLE stosujemy zawieszki firmy Haffele, Gtv i Blum. Zakres regulacji +/- 5 mm.

Oznaczają numer koloru i jego strukturę np.:

8685 SM;

8685 – Kolor płyty biały alpejski

SM – gładka struktura powierzchni

Nie, cokoły należy zamówić w oddzielnej pozycji, gdyż powinny być zamawiane do zestawu szafek, a nie pojedynczych korpusów. 

Długość cokołu jest sumą długości szafek na danym boku kuchni, sumujemy ich całkowitą. W przypadku, gdy boki szafek są opuszczone do dołu trzeba odjąć grubość płyty, czyli 18mm, a gdy występuję szafka narożna trzeba dodać do długości cokołu odległość wpuszczenia cokołu pod szafkę. Cokoły można też zamówić z „zapasem” i docinać je po ustawieniu mebli (metoda zalecana).

Każdy uchwyt posiada swój rozstaw co 32 mm. W programie podane jest wiercenie z rozstawami 32mm, 64mm, 96 mm i tak dalej. Należy sprawdzić jaki rozstaw wiercenia został zlecony i na tej podstawie wybrać uchwyty o takim samy rozstawie.

W przypadku niektórych mebli, w opcjach zaawansowanych możesz wybrać zakup samych pociętych i oklejonych formatek. Dostaniesz wtedy wszystkie niezbędne płyty pocięte i oklejone jednak bez nawiertów i okuć.

Wynika to z ograniczeń długości przyjmowanych przez firmy spedycyjne. Zawsze możesz odebrać takie zamówienie w naszej firmie bez w/w ograniczeń.

Skontaktuj się z nami mailowo, jeśli będzie to możliwe spróbujemy pomóc i zrealizować Twoje zamówienie.

Cokoły montujemy do nóżek szafek za pomocą spinek. 

W konfiguratorze możemy wybrać wymiary produktów, dopasować wyposażenie szafek, rodzaj zawiasów, szuflad, cargo. Możemy wybrać kolor z szerokiej palety płyt takich producentów płyt meblowych jak Swiss Krono (Kronopol), Egger i Kronospan oraz maksymalnie dostosować meble do własnych potrzeb.

Zasada jest taka, że zwykle front z wysokości jest zawsze mniejszy o 7mm a z szerokości o 4mm, wymiary te zmieniają się w przypadkach zastosowania np. kilku frontów w jednym korpusie (podane wymiary są orientacyjne i w różnych modelach może to wyglądać różnie).

Fronty do szuflad dobierane są symetrycznie do modelu szafki (ilość i wysokość szuflad) i wysokości korpusu. Np. w przypadku korpusu o wysokości 720mm (bez nóżek) i podziału na 2 fronty mogą mieć wysokość 355mm, a w przypadku szafki (bez nóżek) o wysokości 820mm będą miały ok. 405mm.

Tak, klient może wybrać podnośniki uznanych producentów Blum, Hafele, GTV.

Tak, istnieje możliwość wyboru zawiasów z takich producentów jak Blum, FGV, GTV i Hafele.

Tak, mając na uwadze dostosowanie produktów do indywidualnych potrzeb klienta oraz możliwości obniżenia ceny mebli dajemy możliwość wyboru szuflad z pośród;

Blum tandebox Antaro,

GTV Axis Pro

Hafele Matrix

Tak, możemy wybierać carga. Dostępne są w naszej ofercie takie carga jak; Peka Dispensa, FGV wysokie z podwójnym system, Pull-Out Noment cargo wysokie z miękkim domykiem.

Tak, u nas każde meble wykonywane są na wymiar i według Twoich preferencji. Możesz wybrać Carga Peka, Chromowane carga FGV z prowadnicami Hettich, Carga Starax w prowadnicami Blum czy Wysokiej jakości polskie carga firmy Nomet.

Oczywiście, jeśli chodzi o carga narożne proponujemy do wyboru Megic Corner z firmy Peka, Duetto firmy FGV czy Megic Comfort z firmy Nomet

Jeśli chcesz wykorzystać, przestrzeń szafki narożnej stosując „nerkę” możemy zaproponować rozwiązanie Peka LeMans lub FGV Girasolo.

Nie, nasz konfigurator policzy wszystko za Ciebie, Ty dostaniesz gotowe formatki we właściwych wymiarach gotową do montażu.

Tak cokoły oklejamy z 2 stron (po długim boku).

Regały i garderoby nie mają frontów. Nasze modele pozwalają dołożyć fronty również do regałów i zamienić je w szafy.

Pewne zmiany możliwe są do wprowadzenia do momentu w którym zamówienie uzyska status w realizacji.

Meble wykonywane są według indywidualnych preferencji i wymiarów zamawiającego, w związku z tym nie będziemy mieli możliwości sprzedaży ich komuś innemu.

Istnieje możliwość odpłatnego zaprojektowania mebli wraz z naszym projektantem.

Nie, wszystkie nasze meble wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta, nie ma możliwości ich zwrotu.

Prosimy o przesłanie zdjęć elementu, który podlega reklamacji (np. wieńca i boku) staramy się jak najszybciej rozwiązać reklamację tak aby klient dostał informację na temat jak najszybciej (zazwyczaj 3-4 dni), w przypadku bardziej skomplikowanych spraw ten czas ulega wydłużeniu.

Jeśli reklamacja jest zasadna przygotowujemy wadliwe elementy tak szybko jak jest to tylko możliwe.

Najlepiej jeśli otrzymamy zdjęcia i protokół szkody podpisany w obecności kuriera. To znacznie ułatwia proces uzyskania odszkodowania od firmy kurierskiej, gdyż wszystkie palety są przez nas fotografowane w momencie wydawania ich firmie kurierskiej.

Wieniec LED jest to przykręcana (po montażu kompletu korpusów) do wieńca dolnego z wyfrezowanym „rowkiem” na listwę aluminiową LED dodawaną wraz z mleczną zaślepką w zestawie. Taśma LED i zasilacz nie są dołączane w zestawie – istnieje możliwość ich dokupienia w naszej firmie.

U nas nie ma standardów – wszystko robimy na wymiar 

Tak, w przypadku wielu naszych modeli istnieje możliwość wyboru grubości płyt.

MASZ PYTANIA? Skontaktuj się z nami.

Telefon: + 48 789 273 000
Email: info@flexmeble.com